22517 Testovací elektrokolo Superior s pohonem Shimano E8000 – 2MCyklosport

Jedno z nejlehčích horských elektrokol na trhu – to je Superior eXP 919 s výkoným pohonem Shimano STEPs E8000. Tento pohon se středovým motorem je novinkou na letošním trhu s elektrokoly a jaké jsou jeho výhody v porovnání se srovnatelnou konkurencí, jako jsou středové motory Bosch nebo Yamaha?:

 

  • kompaktní rozměry, středový motor i baterie patří mezi nejmenší a současně i nejlehčí. To umožňuje tomuto elektrokolu váhu 19 kg.
  • motor má standartní nominální výkon 250 W, s krouticím momentem 70 Nm se silou blíží momentálně asi nejlepšímu motoru na trhu Bosch Performance CX.
  • nízký Q-faktor – šířka mezi pedály je stejná jako u klasického jízdního kola.
  • při vypnutém pohonu není žádný odpor motoru, elektrokolo jede stejně jako normální kolo.
  • malá baterie má vysokou kapacitu 504 Wh, která dává běžný dojezd kolem 100 km. Minimální životnost baterie je 1000 kompletních nabíjecích cyklů.
  • ovládání pohonu elektromotoru je dvěma páčkami prakticky shodné s normálním řazením Shimano Di2.
  • malý nenápadný displej s všemi základními údají o jízdě.

Samotné elektrokolo Superior eXP 919 je postaveno na lehkém duralovém rámu Alu X6 Ultralite, s vidlicí Reba RL a komponenty Shimano Deore/SLX. Kompletní specifikace ZDE.

 

Pro koho bychom tento stroj doporučili? Především pro bývalé cyklisty a opravdové sportovce, kteří hledají elektrokolo co nejbližší klasickému horskému kolu, ale rádi už si nechají nebo potřebují pomoct.

 

Toto špičkové elektrokolo máme na naší prodejně k dispozici jako testovací. Testovací vyjížďka na max. 3 hodiny je zdarma. Delší zapůjčení je za 1000 Kč/den – půjčujeme maximálně na 2 dny. Při případném následném učinění objednávky na libovolné elekrokolo Superior bude půjčovné odečteno od ceny elektrokola.

 

Horské elektrokolo na 29″ kolech Superior eXP 919.

 

Opravdu kompaktní středový motor Shimano E8000 se 70 Nm kroutícího momentu.

 

Displej je kompaktní a chráněný vedle představce.

 

Ovládání pohonného systému pomocí řadících páček, stejných jako má řazení Di2.

 

Rámová baterie Shimano – malá ale s velkým dojezdem.

 

Elektrokolo je vybaveno kvalitní komponenty.